Poszukiwany listami gończymi ukrywał się w Niemczech. Wpadł podczas kontroli drogowej

30 sierpnia 2021, 12:23
źródło: Shutterstock
40-latek był poszukiwany aż czterema listami gończymi. Ukrywał się na terytorium Niemiec, posługując się przy tym fałszywymi dokumentami. Liczył, że dzięki temu uniknie odpowiedzialności karnej. Wpadł podczas zwykłej kontroli drogowej

Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej we Frankfurcie nad Odrą. Informacja o ukrywającym się na terenie Niemiec przestępcy, trafiła do Niemieckich policjantów dzięki współpracy z Komendą Wojewódzką w Gorzowie. Najpierw jednak policjanci z Żar namierzyli ukrywającego się mężczyznę ukrywającego się w jednej z miejscowości za zachodnią granicą naszego kraju. Jak wynikało z informacji pozyskanych przez policjantów pionu kryminalnego, 40-latek unikał odpowiedzialności karnej, ponieważ posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. 

- Dzięki  doświadczeniu, nieustępliwości, dużej wiedzy i umiejętnościom operacyjnym policjanta służby kryminalnej z żarskiej komendy, 40-latek ukrywający się za granicami kraju trafił za kratki.  Mężczyzna poszukiwany był czterema listami gończymi oraz Europejskimi Nakazami Aresztowania od 2008 roku za handel środkami odurzającymi i psychotropowymi - opowiada komisarz Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Mężczyzna został przetransportowany do Polski, gdzie trafił do zakładu karnego na co najmniej cztery lata.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości