Pogromcy bazgrołów w Zielonej Górze ruszają do akcji

30 sierpnia 2021, 12:52
źródło: facebook.com/StopBazgrolom
Już prawie cztery lata wolontariusze walczą z bazgrołami na ulicach Zielonej Góry. Przez ten czas pozbyli się bazgrołów z około 50 punktów, które szpeciły miasto. Niektórzy uważają, że to walka z wiatrakami, ale liczby mówią same za siebie.

Pogromcy bazgrołów w Zielonej Górze zużyli już ponad 400 litrów farb do zamalowania bazgrołów, ponad 200 litrów płynu do zmywania bazgrołów, wspólnie odmalowali tysiące metrów kwadratowych powierzchni.

To jednak nie koniec. Już w najbliższy piątek kolejna akcja, która organizowana jest razem ze stowarzyszeniem "Warto Jest Pomagać". W Parku Tysiąclecia, przy ulicy Wazów 3 znajduje się budynek, który upatrzyli sobie wandale. 

- Na miejscu będziemy mieć farby, wałki, pędzle, płyn do czyszczenia farb, rękawiczki, szczotki, gąbki i wszystko, czego potrzebujemy. Potrzebne nam będą tylko wasze ręce i chęć do wspólnego działania. Zapraszamy i zapewniamy świetny humor i fajne uczucie spełnienia, które towarzyszy po naszych akcjach - opowiadają organizatorzy akcji. 

Uczestnicy dostaną również od organizatorów jedyne w swoim rodzaju koszulki Pogromców Bazgrołów. Akcja rozpoczyna się w samo południe, w piątek 3 września przy budynku na ulicy Wazów 3 w Zielonej Górze. 

Film z poprzedniej akcji zorganizowanej wspólnie z uczniami VO LO w Zielonej Górze


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości