Sprzedawali podróbki na giełdzie i jarmarku WInobraniowym

8 września 2021, 13:54
foto: Lubuska Policja
Kolejna akcja zielonogórskich policjantów skierowana przeciwko handlarzom podrabianymi towarami. Tym razem wpadli oszuści, którzy handlowali podrobionym towarem na rynku rolno - towarowym oraz na jednym ze stoisk zielonogórskiego Winobrania.

To kolejna akcja przeprowadzona przez zielonogórskich policjantów na terenie giełdy towarowej. Policjanci, którzy odwiedzają stoiska handlowe, zwracają uwagę na podrobioną odzież oraz kosmetyki. W wyniku kontroli zlikwidowali stoisko i zatrzymali 36-letniego obywatela Bułgarii. 

- Na prowadzonym przez niego stoisku policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk odzieży: bluzki, bluzy, koszulki, leginsy, skarpety, czapki, kurtki oraz bielizny z podrobionymi znakami towarowymi światowych marek. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na co najmniej 35 tysięcy złotych - opowiada podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Podobne działania policjanci podjęli na jarmarku winobraniowym. Tam na jednym ze stoisk zauważyli i zabezpieczyli wyroby galanteryjne i biżuterię bezprawnie oznaczonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Na stoisku policjanci zatrzymali 35-letnią kobietę, która sprzedawała te przedmioty.

- Zatrzymani, zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty – kobieta 5 zarzutów, natomiast mężczyzna 12 - wprowadzenia do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym, co zgodnie z Ustawą prawo własności przemysłowej podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - wylicza Stanisławska. 

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież, a sąd zdecyduje co dalej się z nią stanie. Pokrzywdzeni złożyli już w tej sprawie wnioski o ściganie osób zajmujących się sprzedażą „podróbek”.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości