Bus dachował koło Świebodzina. Pasażer zginął, pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku

14 września 2021, 10:23
fot. Lubuska policja
W poniedziałkowy wieczór na drodze krajowej nr 92 w pomiędzy miejscowością Mostki i Wilkowo w powiecie świebodzińskim doszło do tragicznego wypadku. Kierujący busem stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, auto dachowało. W wyniku wypadku zginął 52-letni pasażer busa. Natomiast kierowca uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany w domu, był kompletnie pijany. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło o godz. 22 na drodze krajowej nr 92 pomiędzy miejscowościami Mostki i Wilkowo. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja i pogotowie. Kierujący busem marki fiat na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wypadł z jezdni i dachował. W wyniku wypadku zginął 52-letni pasażer, natomiast 28-letni kierowca uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. 

- Dzięki informacjom od świadków, mężczyzna został szybko zatrzymany przez policjantów. Miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu. Obecnie przebywa w policyjnej celi, gdzie trzeźwieje. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzą świebodzińscy policjanci pod nadzorem prokuratora – komentuje Marcin Ruciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. 

Mężczyzna został zatrzymany w domu, nieopodal którego doszło do wypadku. Miejsce zamieszkania 28-latka wskazali mieszkańcy wioski.

W ciągu najbliższych dwóch dni zostaną przeprowadzone czynności z zatrzymanym oraz świadkami. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat więzienia. W przypadku, gdy sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości lub zbiegł z miejsca zdarzenia orzeczona kara może wynieść od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości