Czterodniowe szczeniaczki uratowane przez policjantów. Ktoś wyrzucił je do śmieci

15 września 2021, 10:38
foto: Lubuska Policja
Do niecodziennej interwencji zostali wezwani policjanci ze Szprotawy. Otrzymali oni zgłoszenie, że z wnętrza kontenera na śmieci wydobywają się piski. Patrol, który przyjechał na miejsce, zaczął sprawdzać wszystkie worki znajdujące się w pojemniku.

Po krótkich poszukiwaniach funkcjonariuszom policji udało się natrafić na papierową torbę, w której szczelnie owinięte były zwierzaki. Dodatkowo szczeniaki owinięte były w foliową torbę. 

- Część zwierząt nie wykazywała oznak życia. Policjanci podjęli decyzję o wykonaniu masażu serca co po kilku minutach doprowadziło do przywrócenia funkcji życiowych - opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

Jak się okazało, zdecydowane i szybkie działanie funkcjonariuszy poskutkowało uratowaniem trzech z sześciu szczeniąt. Jak później udało się ustalić policjantom, były to czterodniowe szczenięta. 

- Szczenięta zostały  przekazane do Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom, gdzie za 8 tygodni będą mogły zostać adoptowane, do czego zachęcamy, aby znalazły dom, w którym nikt nie wyrządzi im już więcej krzywdy - dodaje Marcin Maludy. 

Uratowane przez policjantów szczeniaki czekają na nowy dom i właścicieli, którzy otoczą ich prawdziwą miłością. Chętni mogą zgłaszać się do Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom w Nowej Soli. Telefon kontaktowy 513 186 580.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości