Utrudnienia w ruchu i ogromne korki. Wszystko to przy zjeździe z S3

20 września 2021, 10:25, red
foto: Marcin Kluwak
Uwaga kierowcy! Trwa remont niewielkiego, bo 450-metrowego odcinka drogi krajowej nr 22 pomiędzy zjazdami z węzła drogi ekspresowej S3 Gorzów Południe. To dość ruchliwy odcinek, gdzie krzyżują dwie drogi i od wczesnych godzin porannych w poniedziałek utworzyły się tam ogromne korki.

Inwestycją zajmuje się firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 1 mln 145 tys. zł, natomiast inwestorem jest w tym przypadku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.

Remont ma na celu wymianę istniejącej warstwy ścieralnej celem przywrócenia właściwych parametrów równości podłużnej i poprzecznej, likwidacji spękań, wykruszeń oraz przywrócenia parametrów powierzchniowego odwodnienia drogi. Wykonana ma zostać również wymiana zdegradowanych krawężników betonowych, przełożenie nawierzchni części chodników oraz regulacja wysokościowa wpustów deszczowych oraz innych urządzeń obcych w jezdni.

- Prace potrwają do końca listopada 2021 roku. Będą prowadzone w mniejszym lub większym zakresie i niestety nie da się w tym przypadku uniknąć utrudnień w ruchu. Jednak wykonawca będzie starał się przeprowadzać roboty tak, aby te utrudnienia były jak najmniejsze - mówi Anna Jakubowska, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gorzowie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości