Mieszkańcy Zielonej Góry zdecydują jak ma wyglądać schronisko

20 września 2021, 11:00
źródło: OTOZ Animals - Schronisko Zielona Góra
Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące zielonogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Operator schroniska, zielonogórski oddział OTOZ Animals wielokrotnie apelował do mieszkańców o pomoc. Schronisko, które zostało przez nich przejęte, było w opłakanym stanie, a zwierzęta przebywały w tragicznych warunkach. Powoli, krok po kroku, dzięki ogromnej pomocy wielu instytucji i osób prywatnych, udało się doprowadzić pomieszczenia i infrastrukturę schroniska do stanu, który pozwalał na normalne funkcjonowanie.

O krok dalej poszły władze Zielonej Góry, które myślały nawet o wybudowaniu schroniska w innym miejscu. - Po konsultacjach z nowym operatorem schroniska, zdecydowaliśmy, że zostaje ono w starej lokalizacji. Chcemy, żeby zwierzaki były zaopiekowane w odpowiedni sposób, dlatego schronisko zostanie przebudowane i dostosowane do wymagań tak, żeby jak najlepiej spełniało swoją funkcję - opowiada Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Psy i koty zamieszkają w ocieplonych boksach z wybiegami, do dyspozycji będą miały bawialnie i teren rekreacyjny. 

Powstały dwie koncepcje przebudowy schroniska. W obu psiarnia jest dwukondygnacyjna, jest miejsce na psi plac zabaw i teren rekreacyjny oraz pomieszczenie na psią bawialnię. W pierwszej koncepcji kociarnia jest jednokondygnacyjna, a boksy są usytuowane po obu stronach korytarza. W drugiej koncepcji kociarnia ma dwa piętra, jest węższa, przez co uzyskano dodatkowy teren na zewnętrzny wybieg dla kotów. Może powstać też osiatkowany tunel dla kociaków.

O tym, jak ostatecznie ma wyglądać schronisko, zdecydują mieszkańcy. Od poniedziałku (20 września) można głosować na miejskiej platformie https://zielonagora.konsultacjejst.pl i wybrać jedną z nich. Głosowanie potrwa przez dwa tygodnie. 

Po głosowaniu i wyborze mieszkańców jednej z koncepcji przyjdzie czas na prace projektowe, przygotowanie do budowy i ogłoszenie przetargu. Formalności mogą potrwać około 6 miesięcy.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości