Bezpieczniej na doświetlonych przejściach dla pieszych

6 grudnia 2020, 10:17, red
Na zdjęciu: Doświetlone przejście dla pieszych w Niwiskach. fot: Zarząd Dróg Wojewódzkich
Bezpieczne przejście to przede wszystkim doświetlone przejście. Piesi, ubrani często w ciemny strój, z telefonem w ręku, przy trudnych warunkach atmosferycznych mogą być niewidoczni dla kierujących. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

Dlatego też Zarząd Dróg Wojewódzkich, wspólnie z poszczególnymi gminami z terenu województwa, regularnie doświetla najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych. W mijającym roku udało się doświetlić 12 przejść w gminach: Nowogród Bobrzański, Zabór, Trzebiel, Kożuchów, Wschowa, Sława, Strzelce Krajeński i Bojadła. Wydano na ten cel 278 tysięcy złotych, z czego 157 tysięcy pochodziło ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Jakie przejścia udało się doświetlić? Na poniższych zdjęciach prezentujemy przejścia na DW289 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Jest to przejście w okolicach Domu Kultury. Na DW290 doświetlono przejście dla pieszych w Niwiskach w okolicach mostku. W Droszkowie, w ciągu DW 282 nowe oświetlenie zyskały przejścia w okolicach ulicy Działkowej oraz na ulicy Zielonogórskiej, w samym centrum miejscowości. W Bojadłach oświetlono przejście znajdujące się w okolicach przedszkola, w ciągu DW 278.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości