Tragedia w Międzyrzeczu. 67-letnia kobieta spłonęła żywcem

7 października 2021, 10:51
foto: OSP Bukowiec
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy w jednym z budynków w Międzyrzeczu. W pożarze mieszkania zginęła 67-letnia kobieta. Pożar gasiło siedem jednostek ochotniczej i zawodowej straży.

Zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piastowskiej miejscowa straż otrzymała około godziny 1:45. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z Międzyrzecza, które wspomagane były przez pobliskie OSP. W sumie do działań skierowano aż siedem zastępów, bo jak wynikało z informacji przekazanych przez zgłaszających, duży ogień wydobywał się z okna balkonowego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy ewakuowali mieszkańców bloku i jednocześnie udali się do mieszkania na pierwszym piętrze, gdzie zlokalizowano źródło pożaru. 

- Strażacy po wejściu do mieszkania znaleźli zwęglone zwłoki 67-letniej kobiety, która leżała niedaleko drzwi do pokoju - informuje Dariusz Szymura, rzecznik prasowy KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim. Z mieszkania wcześniej ewakuował się 72-letni mężczyzna. 

Działania ratowników trwały do wczesnych godzin porannych. W zdarzeniu została też poszkodowana inna osoba, która mieszkała na 4 piętrze w tej samej klatce. Została ona podtruta wydobywającym się dymem. Kobietę z objawami zatrucia przewieziono do pobliskiego szpitala.

Fotoreportaż


1/3 Tragiczny pożar w Międzyrzeczu

1/3 Tragiczny pożar w Międzyrzeczu

2/3 Tragiczny pożar w Międzyrzeczu

2/3 Tragiczny pożar w Międzyrzeczu

3/3 Tragiczny pożar w Międzyrzeczu

3/3 Tragiczny pożar w Międzyrzeczu

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości