Tragiczny wypadek koło Nowej Soli. Zmarła 8-miesięczna dziewczynka

18 października 2021, 15:28
fot. KP PSP Nowa Sól
W niedzielę koło Nowej Soli doszło do dramatycznego wypadku. Kierujący skodą nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym audi. Wskutek wypadku ciężko ranna została 8-miesięczna dziewczynka podróżująca w audi. Niemowlę było reanimowane, a następnie przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze. Niestety życia dziecka nie udało się uratować, zmarło w szpitalu.

Do dramatycznego wypadku doszło w niedzielne popołudnie 17 października koło Nowej Soli. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 292 i 333 zderzyły się dwa samochody osobowe - audi oraz skoda. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierujący skodą nie zatrzymał się przed znakiem "stop", przez co nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod prawidłowo jadące audi. To spowodowało, że doszło do zderzenia obu pojazdów. Siła uderzenia była ogromna. Audi zatrzymało się w rowie z rozwalonym od prawej strony bokiem - skoda uderzył w bok audi, w miejscu gdzie znajdował się fotelik z dzieckiem. Natomiast ze skody został wyrwany silnik, który wypadł na środku skrzyżowania. 

W całym zdarzeniu uczestniczyło łącznie sześć osób - w skodzie podróżowały dwie osoby dorosłe i niemowlę, natomiast w audi troje dorosłych i niemowlę. Najciężej ranna została 8-miesięczna dziewczynka, która była reanimowana na miejscu i w stanie krytycznym została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze.

Niestety życia dziecka nie udało się uratować. W niedzielę w późnych godzinach wieczornych 8-miesięczna dziewczynka zmarła pomimo wysiłku lekarzy. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości