Nowa Sól: Nagraj się i stwórz wspólnie z innymi kolędę on-line

6 grudnia 2020, 15:10
fot. Ewa Batko, Urząd Miasta w Nowej Soli
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą zupełnie inne niż do tej pory m.in. z uwagi na odwołane świąteczne imprezy. Dlatego też prezydent Nowej Soli wspólnie ze swoimi współpracownikami postanowił stworzyć namiastkę nowosolskiego, świątecznego klimatu i zaprosić mieszkańców do wspólnego kolędowania on-line i stworzenia teledysku do kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

- Zbliża się niepowtarzalny, magiczny czas. Czas świąt Bożego Narodzenia. Niestety pandemiczne obostrzenia nie pozwalają na organizacje tradycyjnej Wigilii miejskiej na placu Wyzwolenia. Dlatego wspólnie z moimi współpracownikami proponujemy państwu zaśpiewanie wspólnie kolędy. Zróbmy to razem na miarę dzisiejszych czasów…. on-line. Chociaż w ten sposób stwórzmy namiastkę naszego nowosolskiego, świątecznego klimatu – mówi Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli.

Jak podkreśla prezydent, nie wyobraża sobie, aby podczas tegorocznych świąt nie zaśpiewać wspólnie z mieszkańcami kolędy „Przybieżeli do Betlejem”, ponieważ wspólne kolędowanie już na stałe wpisało się w tradycję spotkań na placu Wyzwolenia.

Jak mieszkańcy będą mogli się włączyć w akcję śpiewania kolędy? Wystarczy ściągnąć ze strony Urzędu Miasta w Nowej Soli podkład muzyczny, a następnie nagrać filmik podczas śpiewania. Można to zrobić w domu, w pracy, na ulicy, w parku lub na spacerze w lesie. Następnie takie nagrania należy wysyłać na adres mailowy koleda@nowosolski.pl. Urzędnicy czekają na pliki wideo do niedzieli 13 grudnia.

- Abyśmy mogli złożyć nasz nowosolski chór w spójną całość istotne jest zaśpiewanie kolędy do podkładu ze strony magistratu. Prześlijcie do nas swoje filmiki, a my je złożymy w jeden teledysk. Jego emisję zaplanowaliśmy w okolicach 20 grudnia. Zróbmy sobie wspólny, niezapomniany nowosolski prezent na święta! - podkreśla prezydent Milewski.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości