Niebezpieczny wypadek na skrzyżowaniu nagrała kamera monitoringu [film]

19 października 2021, 12:12
fot. Lubuska policja
Kierujący alfą romeo zignorował czerwone światło na sygnalizacji świetlnej w Zielonej Górze i wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do niebezpiecznego zderzenia z audi. Wszystko nagrały kamery monitoringu miejskiego. W wynik wypadku, ranna została pasażerka alfy romeo, która z urazem miednicy została zabrana do szpitala.

W poniedziałek 18 października w Zielonej Górze doszło do niebezpiecznego wypadku skrzyżowaniu ul. Ułańskiej z Westerplatte. 62-letni mężczyzna kierujący samochodem marki alfa romeo zignorował czerwone światło na sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie, przez co doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym audi.

Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu miejskiego. Na filmie widać, jak kierujący alfą romeo wjeżdża wprost pod audi. Siła uderzenia jest na tyle duża, że alfa romeo po bocznym uderzeniu, obraca się a następnie niszczy barierki oddzielające chodnik od jezdni. W wyniku tego zdarzenia ranna zostaje pasażerka alfy romeo, która z urazem miednicy trafiła do szpitala. W końcu, audi uderza w bok alfy, w miejscu gdzie siedziała kobieta. 

- Ignorowanie czerwonego światła przez pieszych lub kierujących, którzy chcą w ostatniej chwili zdążyć i przejechać skrzyżowanie, może powodować niebezpieczne sytuacje. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do sygnalizacji świetlnej to kluczowe zasady jakimi należy kierować się na drogach by bezpiecznie dojechać do celu – podkreśla Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości