Oszukiwał metodą na Blik-a i wyłudził ponad 37 tys. zł. Został zatrzymany

20 października 2021, 10:46
fot. Lubuska policja
Policjanci z Komendy Powiatowej w Słubicach we współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu III Policji w Gdańsku zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą na Blik-a. 41-letni obywatel Ukrainy wyłudził ponad 37 tys. zł, usłyszał dwa zarzuty. Decyzją Sądu Rejonowego w Słubicach mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 41-letni obywatel Ukrainy podejrzany o oszustwa internetowe metodą na Blik-a. Mężczyzna został zatrzymany w Gdańsku i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, gdzie usłyszał zarzuty oszustwa.

- Metoda działania sprawcy polegała na podstępnym przejęciu danych do bankowości internetowej pokrzywdzonych. Mężczyzna następnie zaciągał pożyczki w formie Blik-ów bądź dokonywał szybkich zakupów. Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy śledczych 41-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy przyszedł odebrać zamówione telefony, za które zapłacił skradzionymi pieniędzmi – opowiada Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Mężczyzna wyłudził ponad 37 tysięcy złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości