Sprawdź za darmo światła w swoim samochodzie!

21 października 2021, 12:47
foto: Lubuska Policja
Po raz kolejny policjanci zapraszają do stacji kontroli pojazdów. W 42 punktach na terenie całego województwa lubuskiego będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienie swoich świateł. To bardzo ważny element w naszym samochodzie, mający wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Światła w naszym samochodzie potrzebne są nie tylko nam. Z daleka widzą nas inni uczestnicy ruchu drogowego - kierujący pojazdami, ale też piesi. Dlatego od wielu lat w Polsce istnieje ustawowy obowiązek jazdy na światłach przez całą dobę. 

Ale o światła trzeba dbać - szczególnie teraz, gdy szybko robi się ciemno. Każde nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części, albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Na wybranych stacjach kontroli pojazdów, każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia w swoim pojeździe. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W te działania zaangażowali się także lubuscy policjanci, którzy zwracają szczególną uwagę na oświetlenie kontrolowanych pojazdów oraz informują kierowców o możliwości bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia na stacji kontroli pojazdów.

Swoje światła sprawdzimy na 42 stacjach na terenie całego województwa lubuskiego. Szczegółowy wykaz stacji w każdym regionie lubuskiego dostępny jest TUTAJ 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości