Castorama też jest placówką pocztową. Markety budowlane czynne w niedzielę

24 października 2021, 12:16
fot. archiwum
Od teraz w markecie budowlanym też będzie można odebrać lub nadać przesyłkę pocztową. Może to być paczka, może to być list. Tym samym Castorama dołączyła do bardzo długiej listy legalnie działających sklepów w niedzielę.

Wyjątek na placówki pocztowe stosuje już prawie każdy. Jak informuje branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl, od dzisiaj (24 października) większość sklepów sieci Castorama korzysta z triku „na placówkę pocztową”. W naszym regionie są dwa takie sklepy - w Gorzowie i Zielonej Górze i oba są otwarte. Jak czytamy na stronie internetowej placówki, w niedzielę sklepy czynne są od 10 do 18. 

- Castorama ponownie wychodzi naprzeciw potrzebom klientów. Od teraz będziemy czynni także w każdą niedzielę - informuje w komunikacie sieć. 

Sklepy wielkopowierzchniowe korzystające z triku na placówkę pocztową będą mogły działać w ten sposób tylko do lutego. W tym tygodniu nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, która likwiduje tę możliwość, została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 lutego 2022 r. Do tego czasu każdy sklep, który ma w swoich usługach możliwość odbioru lub nadania przesyłki pocztowej może pracować bez przeszkód. Z takiej możliwości skorzystały już takie sieci jak: Biedronka, Lidl, Kaufland, Intermarche, Netto i wiele innych. Teraz przyszedł czas na markety budowlane. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości