Lubuskie: rusza akcja Znicz

26 października 2021, 09:50
foto: Lubuska Policja
Korki na drogach dojazdowych do cmentarzy, zmieniona organizacja ruchu i wzmożony ruch na wielu trasach - to częsty widok w okolicach dnia Wszystkich Świętych. Jak co roku - nad bezpieczeństwem podróżnych dbać będą policjanci. Rusza coroczna akcja Znicz.

Już teraz policjanci apelują, aby podróży na cmentarz nie pozostawiać na ostatnią chwilę oraz o to, aby bezwzględnie stosować się do obowiązującego oznakowania i poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Największe zmiany czekają kierowców w rejonie cmentarzy. Tam z reguły ustawione znaki informujące o zjazdach na wyznaczone parkingi, które powstaną przy cmentarzach. Ważne jest, aby bezwzględnie stosować się do oznakowania oraz do poleceń funkcjonariuszy, którzy będą w tych dniach ciężko pracować dla zapewnienia bezpieczeństwa podróżujących. Poza Policjantami w rejonie cmentarzy będzie można spotkać również inne służby jak Ochotniczą Straż Pożarną czy Wojsko, którzy będą wspierali działania funkcjonariuszy w białych czapkach, w okresie świątecznym.

Wszyscy odwiedzający cmentarze oraz poruszający się po drogach muszą pamiętać o podstawowych zasadach:

- należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drogach,

- kierowcy powinni parkować swoje pojazdy tylko w miejscach do tego wyznaczonych tak, aby nie powodować utrudnień w ruchu,

- piesi odwiedzający groby bliskich powinni korzystać z chodnika, w przypadku jego braku należy poruszać się lewą stroną jezdni. Bardzo ważne jest, aby pamiętać również o posiadaniu elementów odblaskowych,

- parkując samochód przed cmentarzem, nie należy zostawiać na widoku żadnych wartościowych przedmiotów czy dokumentów.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości