Nowa Sól ma ambitny plan. Chce doświetlić 61 przejść dla pieszych

26 października 2021, 10:44, red
Ciemna kurtka, czapka na głowie, brak odblasków, czy jakiegokolwiek oświetlenia i tragedia gotowa. Na słabo lub wcale niedoświetlonych przejściach bardzo często dochodzi do wielu groźnych wypadków. Dlatego też zamontowanie nowego oświetlenia nad pasami to cel na najbliższe trzy lata dla Nowej Soli.

Przejścia widma - są takie, ale wcale ich nie widać. To problem wielu miast, który wymaga pilnego rozwiązania. Stare lampy uliczne montowane dziesiątki lat temu, już dawno przestały spełniać swoją rolę. Dlatego też potrzebna jest ich wymiana na nowe, jaśniejsze i energooszczędne lampy LED.

Jak poinformował nowosolski magistrat, w latach 2022-2024, doświetlonych ma zostać 61 przejść dla pieszych w całym mieście. Ma to znacząco poprawić bezpieczeństwo pieszych. Prezydent Nowej Soli, wspólnie z radnymi stworzył wieloletni plan doświetlania. - Przy konstruowaniu miejskiego budżetu w kolejnych latach zakładamy przeznaczanie w każdym roku 250-300 tysięcy złotych na realizację tych inwestycji. Oczywiście wszystko zależy od bieżących możliwości budżetu miasta - mówi Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli.

Według planu, w każdym roku ma być doświetlone po 20 przejść dla pieszych. W najbliższym, 2020 roku będa to przejścia na ulicach: Wojska Polskiego, 1 maja, Kościuszki, Traugutta, Wrocławskiej, Piłsudskiego, Jana Pawła II, Przemysłowej i Matejki.

W roku 2023 lepsze oświetlenie pojawi się na ulicach: Zielonogórskiej, Witosa, Towarowej, Zjednoczenie, kontynuowana będzie budowa oświetlenia na ulicy Piłsudskiego 

Rok 2024 to ulice: Szkolna, Parafialna, Chałubińskiego, Północna, Inżynierska, Głowackiego i Świętej Barbary.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości