Wypadek przy pracy. Zrzyn tartaczny zranił kobietę

27 października 2021, 15:21
źródło: Shutterstock
Do groźnego wypadku przy pracy doszło w jednym z tartaków w Słońsku w województwie lubuskim. Około południa służby ratunkowe zostały powiadomione o tym, że podczas pracy - przy maszynie - doszło do uszkodzenia ciała jednej z osób.

Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe. Zadysponowano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gorzowa. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w wypadku ucierpiał jeden z pracowników. 

- Kobieta została poważnie zraniona przez zrzyn tartaczny, który wyrzuciło z maszyny. Obecnie przebywa w gorzowskim szpitalu. Na miejscu pracuje policja oraz Okręgowy Inspektorat Pracy - komentuje Klaudia Biernacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał ranną kobietę do Gorzowa, gdzie natychmiast została udzielona jej pomoc medyczna. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Kobieta przeżyła. Jej stan lekarze oceniają jako dobry - mówi Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości