Na jakie oferty mogą liczyć poszukujący pracy w Gorzowie? Sprawdź!

12 listopada 2021, 09:44
Szukasz pracy w Gorzowie Wielkopolskim? Zobacz, jakie firmy poszukują pracowników. Na pracę w Gorzowie Wielkopolskim mogą liczyć np. programiści, pracownicy produkcji, pracownicy branży budowlanej, dostawcy, księgowi czy przedstawiciele handlowi.

Pandemia koronawirusa i wprowadzenie lockdownu spowodowało wiele zmian na rynku pracy. Kryzys wywołany pandemią doprowadził do wzrostu liczby bezrobotnych, wiele firm wstrzymało bowiem rekrutację nowych pracowników, pojawiło się też jednak zapotrzebowanie na nowe usługi. Wiele firm zmuszonych było przenieść swój biznes do Internetu, co oznacza dodatkową pracę np. dla twórców stron internetowych czy specjalistów od marketingu internetowego. Polacy coraz częściej robią też zakupy przez Internet, stąd dobra sytuacja branży kurierskiej i logistycznej. Coraz więcej restauracji zaczęło oferować posiłki na wynos, oznacza to wiele ofert pracy dla kierowców. Obostrzenia sanitarne i zmniejszenie limitu liczby osób w sklepach, wywołało z kolei zapotrzebowanie na sprzedawców, a praca zdalna spowodowała jeszcze większy niż dotychczas popyt na specjalistów w zakresie informatyki. Obecnie nowych ofert pracy pojawia się coraz więcej. Na jakie oferty mogą liczyć poszukujący pracy w Gorzowie Wielkopolskim?

Jaka jest sytuacja na rynku pracy w Gorzowie?

Gorzów Wielkopolski to miasto, które cały czas dynamicznie się rozwija. Pojawia się więc coraz więcej ofert pracy, zarówno dla stażystów, jak i fachowców i specjalistów w wielu branżach. Rosną też zarobki. Gorzów Wielkopolski bardzo dobrze radzi sobie z kryzysem wywołanym pandemią. Pod koniec października stopa bezrobocia w Gorzowie wynosiła 3% i jest najniższa w województwie lubuskim, zaraz po powiecie słubickim (2,9%). Na portalu https://www.gowork.pl/praca/gorzow-wielkopolski;l znajduje się ponad 600 ofert pracy w Gorzowie Wielkopolskim, dla osób z różnych branż i o różnym poziomie doświadczenia. Ze względu na sytuację związana z pandemią w wielu przypadkach możliwa jest praca zdalna. Jeśli interesuje nas ten rodzaj ofert to wystarczy przefiltrować dostępne oferty zaznaczając opcję pracy zdalnej. W Gorzowie Wielkopolskim pojawia się też wiele ofert pracy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dostępne są zarówno oferty pracy stałej jak i dorywczej, na pełny etat, pół etatu czy umowę zlecenie.

Jakie oferty pracy w Gorzowie?

Patrząc na oferty pracy w Gorzowie Wielkopolskim widać, że poszukiwani są przede wszystkim programiści, inżynierowie budowy, kierownicy robót, pracownicy produkcji, spedytorzy czy pracownicy magazynowi, a także konsultanci obsługi klienta, przedstawiciele handlowi, sekretarki, informatycy czy księgowi.  Poszukiwani są też spawacze, murarze, szewcy, magazynierzy oraz dostawcy Glovo lub Uber Eats. Wielospecjalistyczny szpital wojewódzki w Gorzowie stale poszukuje lekarzy, także w trakcie specjalizacji, stażystów, pielęgniarki oraz ratowników medycznych. W Gorzowie pracę znajdą też tłumacze, zwłaszcza języka niemieckiego. Zainteresowani pracą w służbie cywilnej mogą rekrutować się na takie stanowiskach jak np. referendarz, inspektor sanitarny, psycholog, kontroler, specjalista, kierownik oddziału czy inspektor wojewódzki. Pracodawcy w Gorzowie Wielkopolskim deklarują też zapotrzebowanie na przedstawicieli takich zawodów jak agenci ubezpieczeniowi, brukarze, cieśle, cukiernicy, dekarze i blacharze budowlani, elektrycy, mechanicy, kamieniarze, kelnerzy i barmani, kucharze, lakiernicy czy listonosze.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości