Dwa groźne zdarzenia na ekspresowej “trójce”

14 listopada 2021, 19:45
fot. archiwum
Najpierw dwa samochody zderzyły się ze sobą na wysokości Popowa koło Skwierzyny, a później 20 kilometrów dalej, na pasie ruchu w przeciwnym kierunku doszło do zderzenia czterech pojazdów. Poruszający się S3 nie mają dziś łatwego zadania

Do pierwszego zdarzenia doszło pomiędzy zjazdem Skwierzyna Południe, a Międzyrzecz Północ. Na wysokości Popowa, czyli w okolicach nowej stacji benzynowej doszło do wypadku, w którym uczestniczyły dwa pojazdy. W tym zdarzeniu jedna osoba została ranna. Ruch przez blisko dwie godziny był utrudniony. Najpierw wprowadzono objazd na węźle w Skwierzynie, gdzie można było pojechać "starą trójką" w kierunku Międzyrzecza, a po około godzinie od zdarzenia, udrożniono jeden pas i samochody pojechały pasem szybkim. Kilkanaście minut po godzinie 19, czyli ponad 2 godziny po zdarzeniu, całkowicie oczyszczono jezdnię i pojazdy w kierunku Gorzowa mogły już bez przeszkód jechać dwoma pasami.

Do drugiego zdarzenia drogowego doszło 20 kilometrów dalej-tym razem na pasie w kierunku Zielonej Góry. Na 142 kilometrze S3, na wysokości miejscowości Jordanowo doszło do kolizji czterech samochodów osobowych. Jezdnia w kierunku Zielonej Góry jest obecnie zablokowana.

Aktualizacja: około godziny 20:00 udrożniono jeden pas ruchu. Kierowcy jadą obecnie pasem szybkim. Po godzinie 20:30 służby dorgowe uprzątnęły uszkodzone pojazdy i przywróciły ruch na obu pasach drogi ekspresowej.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości