Śmierdzi za mocno gazem? Zakręć kurek i wezwij pogotowie gazowe!

15 listopada 2021, 10:20
W waszym domu intensywniej czuć gaz? To oznacza, że możecie mieć nieszczelną instalację lub też zanieczyszczone palniki. Przez kilka dni Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza na terenie całego województwa lubuskiego akcję powonienia.

Śmierdzi gazem? To zły znak. Oznacza to, że któreś z naszych urządzeń jest nieszczelne, albo zanieczyszczone. To też znak dla nas, żeby zadbać o własne bezpieczeństwo i wezwać natychmiast pogotowie gazowe. 

– Przewonienie instalacji przeprowadzamy w trosce o bezpieczeństwo naszych odbiorców. W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992. Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i o niesprawności urządzeń gazowych, np. zanieczyszczeniu palników – powiedział Mariusz Korabiowski, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Gorzowie Wielkopolskim.

Od 15 listopada akcja przewonienia zostanie przeprowadzona na obszarach obsługiwanych przez gazownie w Gorzowie Wielkopolskim, Kostrzynie Nad Odrą, Zielonej Górze i Żaganiu.

Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa. Natomiast zgodnie z obowiązującym prawem, usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji wewnętrznych w budynkach oraz urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub zarządców obiektów.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości