Autostrada A12 przy granicy z Polską będzie zamknięta przez trzy dni

17 listopada 2021, 15:06, red
Od 22 do 25 listopada całkowicie zamknięty będzie odcinek autostrady A12, pomiędzy granicą polsko-niemiecką a zjazdem we Frankfurcie nad Odrą. Odcinek drogi po obu stronach granicy - w Polsce A2 oraz w Niemczech A12 jest najbardziej obciążony ruchem ciężarowym.

Według statystyk, przez dawne przejście graniczne w Świecku przejeżdża w ciągu doby około 15 tysięcy pojazdów, z ponad 8 tysięcy stanowią pojazdy ciężarowe z przyczepami. 

Zamknięcie odcinka autostrady tuż za granicą w praktyce oznaczać będzie, że ruch pojazdów będzie skierowany na inne drogi. Ciężarówki pojadą przez przejście graniczne Olszyna/Forst, a samochody osobowe pojadą przez Słubice i Frankfurt nad Odrą. Mieszkańcy przygranicznych Słubic na co dzień zmagają się ze zwiększonym ruchem pojazdów, a zamknięcie największej w okolicach drogi oznaczać będzie całkowity paraliż miasta.  

Powodem zamknięcia autostrady podanym przez Autobahn GmbH są "poważne uszkodzenia drogi na A12 w obszarze budowy". Kierowcy jadący w kierunku Polski, już od blisko ośmiu miesięcy, po części drogi muszą  poruszać się  po utwardzonym poboczu starej betonowej jezdni. Prace prowadzone będą od 22.11.2021 r. od godz. 08:30 do dnia 25.11.2021 r. do godziny 16:00 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości