Lubuskie będzie miało drugiego wicewojewodę!

22 listopada 2021, 09:56
fot. facebook.com/olimpia.tomczyk
W poniedziałkowe południe wojewoda lubuski Władysław Dajczak wręczy nominację na stanowisko II wicewojewody lubuskiego. Jak dowiedział się portal lubuskie24.pl stanowisko to obejmie Olimpia Tomczyk-Iwko, która obecnie należy do Solidarnej Polski. Tym samym województwo lubuskie będzie kolejnym regionem w kraju, tuż po województwie mazowieckim, kujawsko-pomorskim, lubelskim czy podlaskim, które będzie miało dwóch wicewojewodów.

W poniedziałkowy poranek media z województwa lubuskiego otrzymały maila z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego z informacją, że w poniedziałek 22 listopada o godz. 12 wojewoda lubuski Władysław Dajczak wręczy nominację na stanowisko II wicewojewody lubuskiego.

Obecnie aż dwóch wicewojewodów jest m.in. w województwie mazowieckim, kujawsko-pomorskim, łódzkim czy podlaskim. Tym samym lubuskie będzie kolejnym regionem z taką liczbą zastępów wojewody..

Jak dowiedział się portal lubuskie24.pl, stanowisko to ma objąć Olimpia Tomczyk-Iwko, która obecnie należy do Solidarnej Polski. Olimpia Tomczyk-Iwko ma 43 lata, mieszka w Brzeźnicy pod Krosnem Odrzańskim. Ukończyła studia politologiczne. Prowadzi własną działalność gospodarczą - firmę BioPiwo specjalizujący się w sprzedaży piwa.

W 2018 roku była kandydatką na prezydenta Zielonej Góry z ramienia Kukiz'15. Do polityki weszła z Pawłem Kukizem. Była działaczką Ruchu Zmielonych, brała także udział w akcji JOW-skiej, czyli w obronie jednomandatowych okręgów wyborczych w samorządach, których jest zwolenniczką. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości