Most w Milsku już prawie cały! Zobaczcie najnowsze zdjęcia

25 listopada 2021, 09:16
foto: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze
W czerwcu widać było jedynie fundamenty i budowaną konstrukcję. Po kilku miesiącach, po obu stronach Odry widać już, jak będzie wyglądał most. Droga pomiędzy miejscowościami Milsko a Przewóz ma być gotowa w 2022 roku.

Droga wojewódzka 282 pomiędzy miejscowościami Milsko a Przewóz ma być gotowa w 2022 roku. Wybudowanie mostu znacznie wzmocni komunikacyjną integrację regionu. Na inwestycję składa się budowa drogi wojewódzkiej i ok. 380 m mostu. W sumie prace dotyczą ok. 9 km trasy.

W ramach realizowanej inwestycji nowy przebieg będzie miała droga wojewódzka nr 282 - po nowym śladzie na odcinku od miejscowości Łaz (wraz z obejściem m. Łaz, Zabór, Milsko, Przewóz) do miejscowości Bojadła.

Ile to kosztuje? 108,9 mln zł – to dofinansowanie, jakie przyznał zarząd województwa na realizację projektu. 97,9 mln zł to środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020,11 mln zł to środki z budżetu państwa. Beneficjentem projektu jest Województwo Lubuskie reprezentowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości