W Żaganiu odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy

7 grudnia 2020, 14:14
fot. facebook.com/lubiezagan
Kiedy większość miast odwołuje świąteczne jarmarki z powodu pandemii koronawirusa, burmistrz Żagania postanowił zorganizować bożonarodzeniowy kiermasz. Wszystko po to, aby wspomóc lokalnych przedsiębiorców w tym trudnym czasie. Jak podkreśla burmistrz, jarmark będzie odbywał się w ścisłym reżimie sanitarnym.

W dobie pandemii koronawirusa, największe miasta w Polsce odwołują większość świątecznych wydarzeń, w tym miejskich wigilii czy jarmarków bożonarodzeniowych. Wszystko w trosce o mieszkańców, aby nie gromadzili się w jednym miejscu.

Z tego powodu świąteczny jarmark został odwołany m.in. w Gorzowie czy Zielonej Górze. Jak się okazało, bożonarodzeniowy kiermasz odbędzie się w Żaganiu. - Podjąłem decyzję o zorganizowaniu świątecznych jarmarków. Podkreślam, że moja decyzja była podyktowana chęcią pomocy naszym lokalnym przedsiębiorcom. Kiermasze odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym. Cały teren oraz stoiska w dniu kiermaszu będą dodatkowo dezynfekowane. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie straż miejska oraz policja. Informuję, że nie są to tradycyjne jarmarki, nie będzie koncertów ani zabawy - podkreśla Andrzej Katarzyniec, burmistrz Żagania.

Jarmarki zaplanowano na sobotę 12 grudnia i sobotę 19 grudnia w godz. 12-18 na przedzamczu żagańskiego pałacu kultury. Pojawią się stoiska ze świątecznymi przysmakami i rękodziełem. - Proszę pamiętać o zachowaniu dystansu, noszeniu maseczek i dezynfekcji rąk na wejściu oraz po zakończeniu zakupów. Zachęcam do przedświątecznych zakupów. Wspólnie wesprzyjmy nasz lokalny biznes -apeluje burmistrz Żagania.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości