Pijany Ukrainiec wjechał w drzewo. Miał 3 promile!

7 grudnia 2021, 14:15
foto: KMP w Zielonej Górze
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 51-letni obywatel Ukrainy, który na śliskiej nawierzchni uderzył w drzewo. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 6 grudnia w powiecie zielonogórskim.

- 51-letni obywatel Ukrainy nie dostosował prędkości do panujących warunków, co spowodowało, że swoim volkswagenem Passatem zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Wykazało ono, że 51-latek kierował mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie - informują zielonogórscy policjanci.

Konsekwencje jazdy po alkoholu są dotkliwe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zawsze decyduje sąd.

W Zielonej Górze miał miejsce przypadek, kiedy to kierujący posiadający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za kierowanie w stanie nietrzeźwości, po naruszeniu tego zakazu został decyzją zielonogórskiego Sądu Rejonowego tymczasowo aresztowany.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości