Dobra woda w Sulęcinie

7 grudnia 2020, 14:52
fot. UM Sulęcin
Z kranów już płynie dobra woda. W Sulęcinie oddano do użytku nowoczesną stację uzdatniania wody. Poprzednia była zbudowana blisko 100 lat temu i miała za zadanie obsługiwać 1100 mieszkańców.

Nowa stacja uzdatniania wody obsługuje obecnie 11 tysięcy mieszkańców gminy Sulęcin, jest więc to 10-krotnie więcej niż ta, która wybudowana została dawno temu. Oczywiście, w międzyczasie stacja była modernizowana, aby podmieść jej wydajność, ale nie zapewniała ona odpowiedniego standardu. Dlatego też konieczna była nowa inwestycja.

- Od dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że mamy w Sulęcinie wodę, która nie tylko spełnia wszelkie normy, ale przede wszystkim jest naprawdę dobra – mówi burmistrz Dariusz Ejchart. 10 grudnia 2018 roku na terenie stacji uzdatniania wody wbite zostały symboliczne szpadle pod nowe dwa zbiorniki na wodę czystą, o łącznej objętości 500 m3 oraz modernizację ciągu technologicznego uzdatniania wody. Na początku grudnia 2020 burmistrz poinformował o ukończeniu zadania. Po przebudowie stacja uzdatniania wody zwiększyła swoją wydajność. Poprawiła się też jakość wody zarówno pod względem fizykochemicznym jak i biologicznym.

Inwestycja realizowana była w ramach projektu „Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Sulęcinie wraz z modernizacją sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w aglomeracji Sulęcin” i dofinansowana z funduszy europejskich. Nowa stacja uzdatniania wody kosztowała ponad 6,5 miliona złotych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości