"Gorzów na wynos" ma pomóc lokalnym restauratorom

7 grudnia 2020, 18:46
fot. archiwum
W związku z trudną sytuacją właścicieli lokali gastronomicznych, władze Gorzowa po raz kolejny postanowiły pomóc. Tym razem została stworzona strona na której pojawi się baza gorzowskich punktów gastronomicznych. Następnie mieszkańcy będą mogli za jej pośrednictwem zamawiać swoje ulubione dania. Ma to wyeliminować koszty związane z korzystaniem z pośredników.

Od soboty 24 października do odwołania pozostają zamknięte restauracje, bary czy kawiarnie. To spory cios dla całej branży gastronomicznej, w tym dla restauratorów z Gorzowa, którzy przyznają że przygotowywanie dań na wynos to spadek obrotów aż o 80-90%. Dlatego też władze miasta wychodzą po raz kolejny z inicjatywą wsparcia gorzowskiej gastronomii.

Tym razem chodzi o stworzenie bazy gorzowskich restauracji, kawiarni i innych punktów gastronomicznych na stronie gorzownawynos.pl. Następnie mieszkańcy Gorzowa będą mogli za jej pośrednictwem zamawiać swoje ulubione dania z dostawą do domu.

- W trudnym czasie dla branży gastronomicznej staramy się wykorzystać wszelkie narzędzia, by ją wesprzeć, a przy okazji zachęcić mieszkańców, by otworzyli się na nowe miejsca i smaki w naszym mieście – przekonuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Wdrażanie projektu gorzownawynos.pl jest podzielone na dwa etapy. W pierwszym będzie budowana baza gastronomiczna, w drugiej strona będzie promowana wśród mieszkańców. - Zapraszamy wszystkich restauratorów, właścicieli kawiarni i innych miejsc, świadczących usługi gastronomiczne, by rejestrowali się w bazie na stronie www.gorzownawynos.pl. To narzędzie, dzięki któremu będą mieli możliwość oferowania swoich potraw online. Tym samym powstanie wyjątkowa gorzowska baza gastronomiczna, dzięki której gorzowianie będą zamawiać jedzenie online, ze świadomością wspierania swoich ulubionych lokali w mieście, a nasi lokalni restauratorzy nie będą musieli ponosić kosztów, związaną z obsługą ich lokali przez pośredników. – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Docelowo na stronie gorzownawynos.pl, znajdą się adresy i numery kontaktowe do wszystkich miejsc, w których można zamówić jedzenie na wynos lub pójść i odebrać posiłek.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości