Tragiczna śmierć 12-letniej dziewczynki w Gorzowie. Ktoś nakłaniał ją do samobójstwa?

4 stycznia 2022, 18:15
Śledztwo w sprawie tragicznej śmierci 12-latki z Gorzowa prowadzone jest pod kątem nakłaniania do samobójstwa. Taką informację przekazał naszej redakcji rzecznik prasowy prokuratury. Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc.

Informacje o zdarzeniu przy ulicy Matejki w Gorzowie przekazał jeden z czytelników portalu gorzowianin.com.- W nocy z 31 grudnia 2021 roku na 1 stycznia 2022 roku przy ul. Matejki 61 policyjni technicy zabezpieczyli zwłoki. Akcja miała miejsce na 10 pietrze, a policyjni śledczy wraz z ratownikami pogotowia przez godzinę czasu przeszukiwali plac zabaw tuż pod balkonem – napisał do redakcji jeden z czytelników portalu.

Faktycznie, w sylwestrową noc z okna wieżowca na 10 piętrze wypadła 12-letnia dziewczynka. Dziecko zginęło na miejscu. - Potwierdzam, że doszło do tragicznego zdarzenia i śmierci dziewczynki, która najprawdopodobniej wyskoczyła z okna. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator, były prowadzone czynności i zabezpieczano ślady. Ciało dziewczynki zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Śledztwo prowadzone jest pod kątem nakłaniania do popełnienia samobójstwa – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Według artykułu 151 kodeksu karnego "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat".


Podziel się


Komentarze