Pędził autostradą A2 aż 241 km/h. Dostał 2,5 tys. zł mandatu

7 stycznia 2022, 12:58
fot. Lubuska policja
Lubuscy policjanci zatrzymali kierowcę audi, który pędził autostradą A2 aż 241 km/h – to o ponad 101 km/h za szybko. 33-letni obywatel Niemiec został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązują wyższe kary dla kierowców za przekroczenie prędkości. Do tej pory najwyższy mandat wynosił 500 zł, teraz jest to nawet 2,5 tys. zł. O tym, jak bolesne są kary przekonało się już wielu kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym, ale również poza nim.

Wśród takich osób znalazł się również kierowca audi, który pędził lubuskim odcinkiem autostrady A2 aż 241 km/h. Patrol ruchu drogowego w nieoznakowanym radiowozie zauważył pędzącego kierowcę audi na niemieckich numerach rejestracyjnych. 

- Po zmierzeniu prędkości okazało się, że kierowca przekroczył tę dozwoloną o ponad 101 km/h. Jechał aż 241 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że to 33-letni obywatel Niemiec, który pędził w kierunku Poznania. Policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości