Wakacje na Teneryfie? O tym musisz pamiętać

7 stycznia 2022, 19:09
Wymarzone wakacje na Teneryfie już przed Tobą? W Polsce zimno, a tam wszyscy chodzą w krótkich spodenkach, więc trzeba wsiadać do samolotu i lecieć. Zanim jednak to zrobimy, musimy pamiętać o obostrzeniach covidowych.

Teneryfa należy do Hiszpanii, a ta do Unii Europejskiej. Polska jest obecnie na liście krajów ryzyka, ale dla obywateli UE to niewiele zmienia. Od blisko dwóch lat, lecąc na Teneryfę, musimy wypełnić deklarację zdrowia. Czynność ta jest różnie nazywana, ale ostatecznie uzyskujemy tzw. kod QR, który należy obowiązkowo zeskanować na lotnisku docelowym. Jak uzyskać kod QR, aby wlecieć do Hiszpanii? Wszystko to objaśnione jest w artykule pt. ”Czy lecąc na Teneryfę muszę mieć kod QR?

Ważne rzeczy, o których należy pamiętać, lecąc na upragnione wakacje na Teneryfie:

1. Na lotnisku w Teneryfie każdy podróżny jest kontrolowany. Przede wszystkim skanowany jest wygenerowany kod QR. 

2. Kod QR może być pokazany na urządzeniu mobilnym, może być wydrukowany. 

3. Po zeskanowaniu pracownik sanitarny decyduje, czy idziemy dalej i cieszymy się słońcem, czy musimy poddać się bardziej szczegółowej kontroli. 

4. Od pewnego czasu, tuż po przylocie losowo wybierane są osoby, które są testowane na lotnisku. Na wynik czeka się kilkanaście minut. Test w tym przypadku jest darmowy. 

Gdy już przejdziemy wszystkie procedury, będziemy mogli cieszyć się słoneczną pogodą i korzystać ze wszystkich atrakcji na Teneryfie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości