Pędził BMW 173 km/h drogą krajową. Dostał 2,5 tys. zł mandatu [film]

10 stycznia 2022, 10:30
fot. Lubuska policja
Policjanci z grupy Speed zatrzymali 31-latka kierującego BMW, który drogą krajową nr 29 pędził aż 173 km/h - to o 83 km/h więcej, niż pozwalają na to przepisy. Mężczyzna dostał 2,5 tys. zł mandatu oraz 10 punktów karnych.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który nie ma litości dla piratów drogowych. Kierowcy, którzy znacząco przekroczą dozwoloną prędkość muszą liczyć się z wysokimi mandatami – w wysokości nawet 2,5 tys. zł. 

O wysokości nowych kar przekonał się kierujący samochodem marki BMW, który w czwartek 6 stycznia pędził drogą krajową nr 29 aż 173 km/h – to o 83 km/h więcej, niż pozwalają na to przepisy.  31-letni mężczyzna kierujący BMW za przekroczenie dozwolonej prędkości o 83 kilometry na godzinę otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2,5 tys. zł. Wykroczenie zostało zarejestrowane przy pomocy nieoznakowanego radiowozu z wideo rejestratorem, na którym pracują policjanci z grupy Speed.

- Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze bardzo często jest przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych, także tych ze skutkiem śmiertelnym. Przy takich prędkościach siła działająca na auto jest tak duża, że rozwiązania i urządzenia służące do zapewnienia bezpieczeństwa, jak strefa zgniotu, poduszki powietrzne czy pasy, mogą nie wystarczyć, by ochronić osoby podróżujące w aucie. Ponadto przy dużej prędkości, dużo mniej czasu mamy na reakcję czy wykonanie manewru. Moment odwrócenia uwagi kierowcy może kosztować czyjeś życie – opowiada Marcin Ruciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości