Zniszczyli mury zabytkowej biblioteki. Wandale zostali zatrzymani

10 stycznia 2022, 11:55
fot. Lubuska policja
Policjanci z Iłowej zatrzymali wandali, którzy zniszczyli mury zabytkowej biblioteki. Wandalami okazali się 20 i 21-latek oraz ich 16-letnia koleżanka. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, natomiast sprawa 16-latki została przekazana do Sądu Rodzinnego.

Wszystko wydarzyło się w nocy z poniedziałku 3 stycznia na wtorek 4 stycznia w miejscowości Iłowa w powiecie żagańskim. Nieznani sprawcy pobazgrali sprayem zabytkową bramę prowadzącą do Parku Dworskiego oraz elewację budynku Biblioteki Kultury w Iłowej. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej. W wyniku działań operacyjnych funkcjonariuszom udało się wytypować trzy osoby, które mogły być odpowiedzialne za zniszczenie murów. 

- Policjanci z zatrzymali trzech mieszkańców Iłowej. Są to 20 i 21-letni mężczyźni oraz ich 16 letnia koleżanka. W tej sprawie mamy do czynienia z bezmyślnym zachowaniem młodych osób. Wartość strat to prawie 3 tys. zł. Cała trójka przyznała się do popełnienia tego czyny – opowiada - Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

20 i 21-latek usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. Grozi im do 5 lat więzienia. Z kolei sprawa 16-latki została przekazana do Sądu Rodzinnego.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości