Gorzów: od dziś szybko sprawdzisz gdzie jest autobus lub tramwaj

12 stycznia 2022, 11:22
To wręcz komunikacyjna rewolucja. W Gorzowie uruchomiono stronę, na której można zobaczyć, gdzie znajduje się wybrany przez nas autobus lub tramwaj. To element systemu informacji pasażerskiej, który od niedawna działa w mieście.

- To duże ułatwienie umożliwiające zlokalizowanie na mapie oczekiwanego autobusu/tramwaju wraz z realnym wymierzonym co do minuty czasem przyjazdu/odjazdu. Czas rzeczywisty uwzględnia bieżące warunki drogowe jak pogoda, awarie pojazdów i inne czynniki, mogące wpływać na opóźnienia, jak chociażby korki – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

Portal to także planner podróży, umożliwiający zaplanowanie przemieszczania się po mieście z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drogach. By zaplanować przejazd należy wprowadzić nazwę lub numer przystanku, następnie wybrać przystanek z listy. Można również wybrać przystanek z mapy. Kolejno odjeżdżające autobusy/tramwaje z tego przystanku zostaną wyświetlone w tabeli. Istnieje możliwość sprawdzenia późniejszych i wcześniejszych odjazdów dla wybranego przystanku. 

Korzystając z portalu pasażera poprzez telefon, funkcja udostępniania lokalizacji umożliwia odnalezienie najbliższego przystanku komunikacji miejskiej i zaplanowanie podróży od wskazanego przystanku. Jednocześnie portal pasażera pokaże kolejne czasy odjazdu, te same, które dodatkowo wyświetlane są na tablicach SDIP na przystanku (o ile przystanek taką tablicę posiada).

Tutaj znadziejsz portal pasażera: https://komunikacja.um.gorzow.pl/vm/main


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości