Wraca strefa bezpieczeństwa w autobusach MZK

28 stycznia 2022, 14:38
Kolejna fala i kolejne obostrzenia w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji. Od 1 lutego w pojazdach zostanie wydzielona strefa bezpieczeństwa.

Strefa bezpieczeństwa zostanie ograniczona do minimum i wydzielona w sposób pozwalający  na wykorzystanie przez pasażerów wszystkich miejsc siedzących w pojazdach. Wprowadzenie wydzielonej strefy wiązać się będzie z brakiem możliwości korzystania z przednich drzwi pojazdów.

- Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa  pasażerom i kierowcom prowadzącym autobusy, informujemy, że od 1 lutego  do odwołania w autobusach, które nie posiadają wydzielonej kabiny kierowcy, wprowadza się wydzieloną strefę bezpieczeństwa – mówi Leszek Stodolniak, kierownik sekcji planowania przewozów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Dodatkowo, we wszystkich autobusach zostaje wyłączona funkcja tzw. „ciepłego guzika”. Drzwi otwierane będą automatycznie przez kierowców autobusów, wstrzymana zostanie również sprzedaż biletów prowadzona przez prowadzących pojazd. Zakupu biletów można dokonać w biletomacie w pojazdach, w punktach handlowych oraz poprzez aplikację na telefony komórkowe: moBilet, SkyCash, mPay, GoPay, zbiletem.pl.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości