Nowa Sól: Przeprowadzka do przebudowanego Elektryka na początku 2021 roku

8 grudnia 2020, 14:05
fot. Starostwo Powiatowe w Nowej Soli
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku 2021 roku budynek CKZiU „Elektryk” w Nowej Soli zostanie oddany do użytku. To będzie jedno z najbardziej nowoczesnych centrum kształcenia zawodowego w województwie lubuskim.

„Przebudowa budynku szkoły CKZiU przy ul. Piłsudskiego 65 w Nowej Soli” zbliża się ku końcowi. Po zakończeniu przebudowy budynku „C”, w którym oddano m.in. pracownie dla elektryków, mechatroników i budowlańców od kilku miesięcy intensywne prace budowlane trwają w budynkach A i B, gdzie powstają pracownie dla ekonomistów, techników organizacji reklamy oraz pracownie językowe. Na poszczególnych kondygnacjach można już zobaczyć efekt końcowy.

– Jeśli odbiory zakończą się pozytywnie, to inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku. Na początek 2021 roku planowana jest przeprowadzka szkoły do nowych budynków – zapowiada Wicestarosta Waldemar Wrześniak. – Zamknięcie inwestycji będzie kolejnym krokiem po remoncie budynku przy ul. Kościuszki (dawny „Odlewniak”) do stworzenia jednego z najnowocześniejszych Centrum Kształcenia Zawodowego w województwie lubuskim. W tym roku zamierzamy wykonać zagospodarowanie terenu wokół budynku przy ul. Kościuszki i wykonać przejście w stronę hali sportowej – podsumowuje wicestarosta.

Koszt projektu „Przebudowa z nadbudową budynku szkoły CKZiU przy ul. Piłsudskiego 65 w Nowej Soli” wynosi blisko 12 mln zł. Zadanie realizowane jest w ramach projektów „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – modernizacja infrastruktury szkolnictwa zawodowego w Powiecie Nowosolskim” oraz „Razem dla pogranicza – poprawa infrastruktury edukacyjnej i rozwój transgranicznych kompetencji” a doposażenie szkoły realizowane jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fotoreportaż


1/11 W Nowej Soli "Elektryk" prawie gotowy

1/11 W Nowej Soli

2/11 W Nowej Soli "Elektryk" prawie gotowy

2/11 W Nowej Soli

3/11 W Nowej Soli "Elektryk" prawie gotowy

3/11 W Nowej Soli

4/11 W Nowej Soli "Elektryk" prawie gotowy

4/11 W Nowej Soli

5/11 W Nowej Soli "Elektryk" prawie gotowy

5/11 W Nowej Soli

6/11 W Nowej Soli "Elektryk" prawie gotowy

6/11 W Nowej Soli

7/11 W Nowej Soli "Elektryk" prawie gotowy

7/11 W Nowej Soli

8/11 W Nowej Soli "Elektryk" prawie gotowy

8/11 W Nowej Soli

9/11 W Nowej Soli "Elektryk" prawie gotowy

9/11 W Nowej Soli

10/11 W Nowej Soli "Elektryk" prawie gotowy

10/11 W Nowej Soli

11/11 W Nowej Soli "Elektryk" prawie gotowy

11/11 W Nowej Soli

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości