Handlowali narkotykami w Zielonej Górze. Wpadli w ręce CBŚP

8 grudnia 2020, 14:29
Rozprowadzali narkotyki w Zielonej Górze i Świebodzinie. Działali też w innych rejonach naszego kraju. 21 osób wpadło w ręce CBŚP pod koniec listopada 2020 roku.

Podejrzani działali na terenie województw: lubuskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego w latach 2015-2019. W tym czasie mogli wprowadzić do obrotu ponad 638 kg amfetaminy, której wartość hurtowa wynosi ponad 4,5 mln zł oraz 54 l płynnej amfetaminy, wartej 216 tys. zł. Narkotyki trafiały głównie do Warszawy, Grójca, Świebodzina, Zielonej Góry i Międzyzdrojów.

Pierwsze zatrzymania odbyły się na terenie woj. mazowieckiego i zachodniopomorskiego pod koniec 2019 roku. Wówczas to, zatrzymano lub doprowadzono z zakładów penitencjarnych, 8 osób podejrzanych m.in. o produkcję lub wprowadzanie do obrotu amfetaminy. Wtedy też pięciu zatrzymanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

Pod koniec listopada 2020 roku, policjanci CBŚP przeprowadzili kolejne uderzenie w gang. Tym razem w Warszawie, Grójcu, Legionowie i Terespolu zatrzymano 7 osób, a kolejne 5 doprowadzono z Aresztów Śledczych lub Zakładów Karnych. W śledztwie łącznie występuje 21 podejrzanych, z czego 13 osób zostało tymczasowo aresztowanych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości