Zielona Góra: zatrzymana szajka handlarzy narkotykami

1 kwietnia 2022, 11:23, Marcin Kluwak
źródło: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze
Ponad pół kilograma narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 30 tysięcy złotych przechwycili zielonogórscy policjanci. W ostatnich dniach do wielu mieszkań w mieście zapukali funkcjonariusze, którzy zatrzymali osoby, które trudniły się handlem narkotykami.

Zielonogórscy policjanci w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, weszli do mieszkań na zielonogórskich osiedlach i zatrzymali 4 osoby, kobietę i trzech mężczyzn, w wieku od 26 do 41 lat oraz znaleźli znaczne ilości narkotyków. 

- W mieszkaniach wynajmowanych przez te osoby policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę - łącznie ponad pół kilograma. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że jedna z zatrzymanych osób - 26-latek - udzielił innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej ponad 300 gramów narkotyków - mówi w rozmowie z portalem lubuskie24.pl, podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych i przekazanych innym osobom narkotyków to prawie 30 tysięcy złotych.

Wszystkie osoby zostały przesłuchane. 41-letni mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony, 37-letnia kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków, natomiast 38-latkowi przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. 

- 26-latkowi oprócz zarzutu posiadania znacznych ilości także przedstawiono zarzut udzielania innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środka odurzającego lub substancji psychotropowej, za co według ustawy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje Małgorzata Stanisławska. 

Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze obaj mężczyźni 26 i 38-latek zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.


Podziel się


Komentarze