Kolejne pieniądze na pomoc uchodźcom. Zarząd Województwa pomaga Ukraińcom

19 kwietnia 2022, 13:53
100 tysięcy złotych na żywność, 50 tysięcy na środki higieniczne oraz 20 tysięcy złotych na organizację prawosławnej Wielkanocy. Zarząd województwa lubuskiego przekazuje kolejne środki na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

W Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze oraz w Biurze Zamiejscowym w Gorzowie Wlkp. czynne są Lubuskie Samorządowe Centra Pomocowe. Tu uchodźcy z Ukrainy mogą zaopatrywać się w najpotrzebniejsze produkty: żywność, odzież, chemię gospodarczą, pościel itp. Tutaj też dostarczają dary Lubuszanie, które potem segregują i wydają potrzebującym nasi wolontariusze.

- W tych trudnych czasach solidaryzujemy się z Ukrainą. Pomagamy i tym uchodźcom z Ukrainy, którzy dotarli do nas, i tym Ukraińcom, którzy walczą. Z budżetu samorządu województwa lubuskiego przeznaczyliśmy do tej pory na pomoc dla Ukrainy ponad 7 mln zł, a będzie jeszcze więcej - mówi  Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

W miniony piątek  w piątek zielonogórska firma Modivo, po raz kolejny, okazała dobre serce i przekazała dla uchodźców z Ukrainy ponad 300 par kapci. Transport z darami dotarł w piątek do naszego Centrum Pomocowego w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Do Samorządowego Centrum Pomocowego, które mieści się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze, trafiło już 5 palet butów (616 par butów i 700 par kapci). 

Punkty Lubuskiego Samorządowego Centrum Pomocowego czynne są:
- w Zielonej Górze - Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Podgórnej 7
- w Gorzowie Wlkp. - Biuro Zamiejscowe UMWL przy ul. Mościckiego 6.

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00 (Uwaga! W piątek, 15 kwietnia, Centrum Pomocowe w Gorzowie będzie otwarte do godz. 13.00, a w Zielonej Górze do 15.00.) w sobotę i niedzielę w godzinach od 12.00 do 17.00 (Uwaga! W czasie świąt wielkanocnych, od soboty do poniedziałku 16-18.04. oba punkty pomocowe będą nieczynne).


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości