Żagań: woda już nie będzie niszczyła sufitu

8 grudnia 2020, 17:39
UM Żagań
Zakończono remont dachu w największej z żagańskich podstawówek. Nieszczelność sprawiała, że salę gimnastyczną trzeba było remontować co roku. Teraz ten problem dyrekcja ma już z głowy.

Pieniądze na remont pochodzą z żagańskiego magistratu. Pieniądze na remont przekazał burmistrz Andrzej Katrzyniec. W ramach inwestycji wykonano całkowicie nowe pokrycie dachu na małej i dużej sali gimnastycznej oraz na części szkoły, w której mieści się biblioteka, kuchnia i stołówka szkolna. Dodatkowo wymieniono przeciekające rynny oraz obróbki blacharskie, których stan zagrażał bezpieczeństwu dzieci bawiących się na placu apelowym szkoły. Wymieniono też kosz odprowadzający wodę na całej długości budynku, w której mieściło się gimnazjum. Podczas prac wykonano również konserwację i uzupełnienie pokrycia dachu na pozostałej części dachu.

- Doraźne usuwanie szkód powstałym w skutek zalań było marnotrawstwem sił i funduszy. Dach wymagał naprawy i ta właśnie została zakończona. Praca w szkole i na sali gimnastycznej będzie mogła odbywać się bez ograniczeń i strachu o stan pomieszczeń oraz bezpieczeństwo uczniów. Burmistrz Andrzej Katarzyniec. Remonto kosztował 120 tysięcy złotych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości