Policyjny pościg za motocyklistą. Kierował bez uprawnień i pod wpływem narkotyków

9 maja 2022, 11:57
fot. archiwum
Nowosolscy policjanci po nocnym pościgu zatrzymali kierującego motocyklem, który chcąc uniknąć kontroli złamał mnóstwo przepisów i doprowadził do kolizji z policyjnym radiowozem. Tuż po zatrzymaniu okazało się, że 21-latek nie miał uprawnień oraz był pod wpływem narkotyków

W miniony weekend podczas nocnego patrolowania dróg powiatu nowosolskiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zauważyli motocyklistę, który jechał całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca widząc radiowóz przyspieszył i zaczął uciekać.

- Motocyklista jechał z nadmierną prędkością i łamał przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze podjęli pościg za motocyklistą i w dalszym ciągu nadawali sygnały do zatrzymania. Mężczyzna w czasie ucieczki doprowadził do kolizji z radiowozem. Brawurowa jazda uciekiniera zakończyła się po kilkunastu kilometrach – opowiada Justyna Sęczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

21-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Nowe Miasteczko został zatrzymany i przewieziony do nowosolskiej komendy. Okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Co więcej, badania wykazały, że 21-latek kierował swoim pojazdem będąc pod wpływem narkotyków. Mężczyzna za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających, spowodowanie kolizji, brak uprawnień do kierowania oraz szereg popełnionych wykroczeń drogowych odpowie przed sądem. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


Komentarze