Transgraniczny pościg za skradzionym mercedesem. Złodziej wpadł w ręce polskich policjantów.

16 maja 2022, 11:14
foto: Lubuska Policja
Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 28-latek, który uciekał przez granicę kradzionym busem. Do pościgu prowadzonego od strony Niemiec, włączyli się policjanci z Żagania.

Całe zdarzenia miało miejsce w minioną niedzielę, 15 maja. Wówczas to oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał informację o trwającym z kierunku Niemiec pościgu transgranicznym za samochodem marki Mercedes Sprinter, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej niemieckim policjantom. Za uciekającym pojazdem pościg drogą krajową nr 18 prowadziły  niemieckie radiowozy, a po przekroczeniu granicy w Olszynie do pościgu włączyli się funkcjonariusze polskiej policji.

- Na wysokości miejscowości Żary na drodze nr 18 doprowadził do zderzenia z innym pojazdem, po czym kontynuował ucieczkę. W wyniku blokady drogi zmuszony był do zatrzymania się i dalej uciekał pieszo. Funkcjonariusze zatrzymali osobę w pobliskim lesie. Samochód został zabezpieczony - opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskich policjantów. 

Zatrzymany mężczyzna to 28-latek Kierujący został przesłuchany, gdzie przyznał się do popełnienia przestępstwa kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się do kontroli. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


Komentarze