Bus uderzył w ciężarówkę na S3. W akcji śmigłowiec LPR

18 maja 2022, 13:49
fot. archiwum
Do wypadku doszło w środowe popołudnie na drodze ekspresowej S3 pomiędzy Sulechowem, a Zieloną Górą. Kierujący busem uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Kierowca busa został zabrany przez śmigłowiec LPR do szpitala.

W środę 18 maja o godz. 13.01 dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze ekspresowej S3 pomiędzy Sulechowem, a Zieloną Górą. Do zdarzenia doszło na 183 km trasy S3 na pasie w stronę Zielonej Góry. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Doszło tam do zderzenia busa z samochodem ciężarowym. Z nieustalonych przyczyn kierujący busem uderzył w tył naczepy pojazdu ciężarowego. - W wyniku wypadku kierowca busa oraz pasażer zostali ranni. Mężczyzna kierujący busem w ciężkim stanie został przekazany załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zabrany do szpitala – komentuje Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze, trasa S3 będzie zablokowana przez około 3 godziny.


Podziel się


Komentarze