Gorzów: Elektryczne hulajnogi wypożyczone prawie 30 tys. razy

9 grudnia 2020, 10:40
fot. archiwum
Elektryczne hulajnogi cieszyły się sporą popularnością wśród mieszkańców Gorzowa. Jak się okazało, ekologiczne jednoślady zostały wypożyczone w ciągu sześciu miesięcy blisko 30 tys. razy.

Mieszkańcy Gorzowa mogli korzystać z elektrycznych hulajnóg od soboty 23 maja do poniedziałku 30 listopada. Wraz z początkiem grudnia hulajnogi zakończyły swój sezon i zostały zabrane z ulic miasta. Trafiły do serwisu, gdzie w czasie zimy przejdą przeglądy i naprawy. Przedstawiciele firmy blinkee.city, którzy sprowadzili do Gorzowa elektryczne hulajnogi przyznają, że zainteresowanie wypożyczeniem jednośladów przerosło ich oczekiwanie. Popularność hulajnóg była tak duża, że przez pierwszy tydzień pracownicy nie nadążali ładować baterii i odstawiać pojazdów w wyznaczone miejsca.

- Od rozpoczęcia sezonu 2020 gorzowianie wypożyczyli elektryczne hulajnogi prawie 30 tysięcy razy, co przełożyło się na 13,6 ton dwutlenku węgla mniej w naszej atmosferze! Jednoślady sprawdzały się w codziennych przejazdach do i z pracy, dojazdach do urzędów oraz na spotkania z przyjaciółmi i rodziną, w szczególności w czasie pandemii. Jazda na elektrycznych hulajnogach to przyjemność, nowoczesność, dbanie o środowisko, ale też najbezpieczniejsza, pod wglądem epidemicznym, forma transportu – komentuje Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

Elektryczne hulajnogi mają wrócić na ulice Gorzowa w marcu 2021 roku.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości