Lubuska ITD w walce z pijanymi kierowcami

20 maja 2022, 11:38
Już nie tylko policja kontroluje stan trzeźwości kierujących. Do walki z pijanymi kierowcami ruszyli inspektorzy ITD. Tylko jednego dnia skontrolowali 800 kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów. Zatrzymano 8 kierowców.

W poniedziałek (16 maja 2022 r.), na głównych drogowych szlakach komunikacyjnych województwa lubuskiego, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. Podczas porannej akcji skontrolowano blisko 800 kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów. Kontrole przeprowadzono na autostradzie A2 koło Rzepina i na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry.

Czterech kierowców było nietrzeźwych i czterech w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Rekordzista „wydmuchał” ponad 1,7 promila alkoholu. Pozostali nietrzeźwi kierowcy mieli w organizmie blisko 1,7 promila,  blisko 0,9 promila i 0,84 promila. 

Kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu, inspektorzy przekazali do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości