Poważny wypadek pod Drezdenkiem. Motocyklista w szpitalu

30 maja 2022, 10:55
W Grotowie pod Drezdenkiem doszło do kolejnego poważnego wypadku drogowego. Tym razem z udziałem motocyklisty. 32-latek z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn, doprowadził do wypadku. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

W niedzielę (30 maja) na drodze w miejscowości Grotów pod Drezdenkiem z niewyjaśnionych przyczyn doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. 32-latek z obrażeniami między innymi ręki został przewieziony do szpitala. W zdarzeniu nie uczestniczył żaden inny pojazd. W tej chwili trwa policyjne postępowanie, które ustali okoliczności wypadku. Ten powinien być przestrogą dla wszystkich motocyklistów i pozostałych kierowców, aby na drodze być szczególnie uważnym i odpowiedzialnym.

- Coraz lepsze warunki pogodowe sprawiają, że na drogach pojawią się miłośnicy jazdy na motocyklach. A tych każdego roku jest coraz więcej - w różnym wieku, jeżdżący na szybszych i wolniejszych maszynach. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku - opowiada Tomasz Bartos z KPP w Strzelcach Krajeńskich. 

Niestety wypadki z udziałem motocyklistów często kończą się tragicznie. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. 


Podziel się


Komentarze