Chciał skrócić sobie drogę. Rowerem podróżował po S3

30 maja 2022, 11:06
źródło: Lubuska Policja
Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się pewien rowerzysta, który postanowił wybrać się na wycieczkę drogą ekspresową S3 pomiędzy Międzyrzeczem a Skwierzyną.

Bez wątpienia o własnym bezpieczeństwie zapomniał rowerzysta, który drogą ekspresową S3 chciał pokonać około 20-kilometrowy odcinek, podróżując między węzłami Międzyrzecz Północ, a Skwierzyna Zachód. W sobotę 25 maja, przed tuż po godzinie 15, po otrzymaniu zgłoszenia o nieodpowiedzialnym rowerzyście, we wskazany rejon drogi pilnie pojechał policyjny patrol mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego międzyrzeckiej komendy. 

Według zgłoszenia mężczyzna na rowerze miał poruszać się pasem w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. Mundurowym szybko udało się namierzyć rowerzystę i zatrzymać do kontroli w okolicach miejsca obsługi podróżnych Popowo  - Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jedzie do domu, a ponieważ zależy mu na czasie, postanowił skrócić sobie drogę, podróżując drogą ekspresową. Lekkomyślny rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 złotych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w asyście policyjnego radiowozu rowerzysta został odprowadzony w bezpieczne miejsce, gdzie mógł kontynuować swoją podróż -  opowiada Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Policjanci przypominają,  że rowerzyści nie mogą korzystać z dróg ekspresowych oraz autostrad. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez rowerzystę jedynie pasem awaryjnym lub poboczem.


Podziel się


Komentarze