Zator na granicy z Niemcami. A2 zakorkowana aż do Rzepina

7 czerwca 2022, 08:40
fot. Marcin Kluwak
Uwaga kierowcy podróżujący w kierunku Świecka autostradą A2. Z uwagi na wczorajsze święto w Niemczech i wstrzymany ruch samochodów ciężarowych, we wtorek od wczesnych godzin porannych na drogach dojazdowych do granicy utworzyły się wielokilometrowe korki.

To już tradycja, że dzień po wolnym dni w Niemczech, po polskiej stronie granicy tworzą się ogromne korki. Spowodowane to jest wstrzymaniem ruchu pojazdów ciężarowych, które od samego rana chcą przedostać się do naszych zachodnich sąsiadów. Na wielu drogach dojazdowych utworzyły się ogromne korki. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, najgorzej jest na autostradzie A2 oraz DK18. Według GDDKiA, ruch pojazdów jest coraz większy i zatory na drogach robią się coraz dłuższe. 

O godzinie 8:00 na lubuskim odcinku autostrady A2 korek sięgał aż do węzła Rzepin. Odcinek około 20 kilometrów samochody przejeżdżają w niewiele ponad godzinę. Zatory pojawiły się też na bocznych drogach - w okolicach Świecka i Słubic. Problemy z przejazdem mają kierowcy na DK29 od Słubic do Węzła Świecko oraz w drugą stronę - jadąc od strony Uradu w kierunku Świecka. Szerokim łukiem należy omijać też drogę wojewódzką 137 od Nowych Biskupic do Słubic, tłoczno jest też w samych Słubicach.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości