Potrącił rowerem 7-letnią dziewczynkę i odjechał [film]

13 czerwca 2022, 09:56
fot. Lubuska policja
W Strzelcach Krajeńskich doszło do niebezpiecznej sytuacji. 25-letni rowerzysta wjechał w 7-letnią dziewczynkę. Chociaż sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, to dzięki monitoringowi miejskiemu policjanci dotarli do mężczyzny i przedstawili zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 25-latkowi grozi grzywna do 30 tysięcy złotych.

Chociaż wszystko działo się pod koniec maja, to policjanci dopiero teraz publikują nagranie z tego zdarzenia. We wtorek 24 maja po godz. 17 przy ul. Nowa Brama w Strzelcach Krajeńskich doszło niebezpiecznego zdarzenia z udziałem rowerzysty i 7-letniej dziewczynki.

- Dziecko prowadząc hulajnogę spacerowało ze soją mamą i młodszym rodzeństwem. W pewnym momencie z dużą prędkością nadjechał rowerzysta i wjechał w 7-letnią dziewczynkę. Dziecko upadło na chodnik. Rowerzysta też upadł, jednak pozbierał zakupy, które mu się rozsypały i odjechał – opowiada Tomasz Bartosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Chociaż całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, to 7-latce na szczęście nic się nie stało. O potrąceniu zostali powiadomieni policjanci z Komendy Powiatowej w Strzelcach Krajeńskich. Funkcjonariusze zakwalifikowali to zdarzenie jako spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Jak się okazało, wszystko zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu miejskiego. Dzięki niemu policjanci szybko ustalili dane mężczyzny, który kierował rowerem i wjechał w 7-latkę.

- Wezwany do strzeleckiej komendy przyznał się do zarzutu, który policjanci zakwalifikowali jako spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa niebawem trafi do sądu. 25-latkowi grozi grzywna do 30 tysięcy złotych – podkreśla Bartos.


Podziel się


Komentarze