Czym charakteryzuje się rynek pracy w Zielonej Górze?

15 czerwca 2022, 14:58
Jak znaleźć dobrą pracę w Zielonej Górze? Gdzie będzie się lepiej czuł przybysz ze Wschodu - w Zielonej Górze czy w Gorzowie Wielkopolskim? Czy łatwo da się zauważyć różnicę między tymi dwoma miastami, jeśli uważnie prześledzimy lokalny rynek pracy? Na ile tamtejszy rynek pracy jest samowystarczalny, a na ile posiłkuje się rozwiązaniami z zewnątrz?

Rynek pracy w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim - podobieństwa i różnice 

Patrząc na to, jak prezentuje się rynek pracy w Zielonej Górze i w Gorzowie Wielkopolskim, można stwierdzić, że: 

- miasta te najbardziej nastawione są na prace produkcyjne 

- obok lokalnego przemysłu rozwijają się także liczne agencje pracy rekrutujące pracowników do działań zawodowych w Niemczech, Holandii, Francji, Norwegii czy Szwecji 

- ostatnie lata dla miast rokują niezwykle dobrze, ponieważ wskaźnik bezrobocia, nie dość, że wciąż niski, to zachowuje constans, sytuacja na rynku pracy jest więc stabilna 

- mieszkańcy Zielonej Góry są znacznie bardziej otwarci, jeśli chodzi o wyjazdy kontraktowe do pracy za granicę, gorzowianie mniej chętnie decydują się na zmianę trybu pracy, bardziej cenią swój lokalny rynek, nawet za cenę tego, że zarabiać będą mniej, niż np. w Niemczech czy Szwecji                  

- rynki pracy obu miast są w równym stopniu nastawione na współpracę z przybyszami z Ukrainy, właściwie są już oni zatrudniani w każdym właściwie sektorze, a zwłaszcza tam, gdzie pilnie potrzebne są dodatkowe ręce do pracy, tj. na halach produkcyjnych oraz magazynowych. 

Praca Zielona Góra - jak aplikować? 

Pierwszy krok do podjęcia pracy zajmuje dosłownie kilkadziesiąt sekund. Wystarczy wejść w zakładkę https://www.aplikuj.pl/praca/zielona-gora, by wyświetliły się nam wszystkie oferty pracy z Zielonej Góry i okolic. Każdego dnia do istniejących ogłoszeń dochodzą także nowe, trudno więc mówić w tej sytuacji o jakimkolwiek zastoju. Sektorów chętnych do przyjęcia nowych pracowników w Zielonej Górze nie brakuje. Wymienić można choćby branże: 

- restauracyjną

- przetwórstwa spożywczego 

- medyczną 

- metalurgiczną 

- edukacyjną 

- krawiecką 

- remontową. 

Rekrutacje przeprowadzane są w trybie ciągłym i niemal ekspresowo. Zazwyczaj już na drugi dzień każdy potencjalny pracownik ma pełen obraz sytuacji i wie, do jakiego punktu się zgłosić, by podpisać umowę o pracę. 

Praca Gorzów Wielkopolski - aplikowanie i przetwarzanie danych 

Analogicznie, jeśli interesuje nas praca w Gorzowie Wielkopolskim, powinniśmy skorzystać ze strony https://www.aplikuj.pl/praca/gorzow-wielkopolski. Wiele ogłoszeń może się powtarzać ze strony ofert z Zielonej Góry, ale to nie przypadek. Po prostu wiele firm ma na tyle szeroki zasięg, że obsługuje pracowników z kilku miast równocześnie. Zwłaszcza agencje pracy tymczasowej, z których propozycji najczęściej korzysta się na starcie, zaznaczają swoje istnienie na mapie całej Polski, wymieniając wszystkie możliwe miasta dla jak najszerszego wypromowania ofert pracy i oczywiście, także dla przyspieszenia procesów rekrutacyjnych. Dane przetwarzane są w sposób bezpieczny, dyskretny i z gwarancją, że nie trafią w ręce nieodpowiednich osób i organów. W Gorzowie Wielkopolskim, jako mieście przyzwyczajonym do ogromnego rynku zbytu produktów i usług na zachód, szczególny nacisk kładzie się na znajomość języków obcych. Szczególnie pracownicy z dobrą znajomością języka niemieckiego mogą liczyć na imponujący rozwój kariery zawodowej. 


Podziel się


Komentarze